Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc wtorku na środę. Spadnie 10 cm śniegu, wystąpi mróz w Polsce

Pogoda. Dzisiaj przeważający obszar Polski znajduje się pod wpływem wyżu, którego centrum znad Europy Zachodniej przemieszcza się nad Austrię. Zalega ciepła masa polarna na wschodzie, a chłodniejsza na wschodzie. Jednak we wschodniej połowie kraju zaznaczy się w pierwszej części nocy ulegający frontolizie zafalowany front atmosferyczny.

Pogoda. Rozmywający się front nad Polską

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 23.03.2021, 18 UTC

Pogoda. Pofalowany front atmosferyczny

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 24.03.2021, 00 UTC, mając na uwadze okres referencyjny 1981-2010.

Pogoda. Polska w polu podwyższonego ciśnienia.

Na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże i całkowite. Jedynie we wschodniej połowie kraju nad ranem możliwe rozpogodzenia. Opady atmosferyczne o charakterze mżawki i słabego deszczu wystąpią na zachodzie, północy oraz centrum naszego kraju. W górach i na obszarach podgórskich śnieg i deszcz ze śniegiem. Miejscami może rozwinąć się mgła ograniczająca widzialność do 200 m oraz zamglenia powodujące spadek przejrzystości powietrza powyżej 1000 metrów. Lokalnie ślisko na drogach.

Pogoda. Opady w wielu regionach

Prognoza zachmurzenia, mgieł i opadów atmosferycznych na noc z wtorku na środę dla Polski według modelu SWISS-HD. Należy zwrócić uwagę na postępujące rozpogodzenia we wschodniej połowie kraju, które szczególnie intensywne będą w drugiej części nocy spowodowane napływem suchszego powietrza za frontem.

Pogoda. Chmury i deszcz oraz śnieg
Pogoda. deszcz oraz śnieg
Pogoda. Chmury i deszcz oraz śnieg mgły
Pogoda. Chmury i deszcz oraz śnieg w naszej części Europy

Pogoda. mróz we wschodniej połowie kraju oraz w górach i na obszarach podgórskich

Temperatura minimalna od -7°C, -6°C od Podkarpacia przez Lubelszczyznę po Podlasie do 1°C w centrum kraju i 4°C na Pomorzu i nad morzem.

Prognozowana Temperatura minimalna

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany. Na wschodzie możliwa cisza. Silniej powieje w górach i na obszarach podgórskich. W Polsce wiatr będzie wiać ze zmiennych kierunków.

Prognozowany kierunek i prędkość wiatru nad ranem

Wiatr w Polsce

Źródło grafik: tropicaltidbits.com/, meteomodel.pl, ventusky.com, meteologix.com, awiacja.imgw.pl