Pogoda. Pojawią się dwudziestki. Coraz lepsza pogoda w Polsce

System frontów, który psuł pogodę przez kilkadziesiąt ostatnich godzin odsuwa się już od Polski. Jeszcze dziś wpływał będzie on na pogodę na północnym zachodzie kraju. W tych regionach zalegały jeszcze dziś będą chmury, spadnie deszcz. Możliwe nawet burze. W pozostałej części Polski dużo ładniejsza pogoda, więcej rozpogodzeń i wyższe temperatury.

Temperatura w czwartek

Czwartek przyniesie w pogodzie powrót do temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza. Takie wartości temperatury pojawią się niemal w całej Polsce. Nieco chłodniej będzie w regionach północnych, gdzie dopływ promieni słonecznych utrudniało będzie zachmurzenie. Najcieplej na południowym wschodzie, do 22 stopni powyżej zera. Najchłodniej w pasie od Pomorza po Kujawy i Mazowsze. Tam tylko 15-17 kresek na termometrach.

temperatury Polska

Opady deszczu i burze w czwartek 3 września 2020

Na obszarze większości Polski czwartek będzie pogodnym i słonecznym dniem. Jednak na regiony północne kraju wpływ będzie miał front okluzji. Przyniesie on zachmurzenie i opady deszczu. Deszcz od rana pada na północnym zachodzie Polski. Z biegiem dnia strefa opadów powoli przesuwała będzie się na wschód, by do wieczora dotrzeć do linii Pomorze – Mazowsze.

Prognoza burz (IMGW-PIB)

burze bad Polską

Na północnym zachodzie Polski nie wyklucza się powstania słabych burz. Nie będą to z pewnością burze bardzo groźne. Jednak pamiętać należy, że każde zjawisko burzowe, które generuje wyładowania atmosferyczne jest groźne.