Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda się załamanie. Front okluzji chłodnej wędrować ma przez Polskę. Niewielki mróz tylko lokalniePogoda w kraju była dziś kształtowana przez mobilny i słabnący stopniowo wyż baryczny przemieszczający się nad Białorusią, dalej nad Ukrainę i następnie na południowy – wschód. Następnie nad kraj zaczęła nasuwać się zatoka niżowa związana z niżem znad Europy Północnej. Jednak towarzyszy jej front atmosferyczny o charakterze okluzji, który w nocy przemieści się przez obszar kraju, przynosząc słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach samego śniegu.

Pogoda ulegała zmianie. Wkroczył front z opadami

W czwartek na zachodzie kraju zaobserwowano zachmurzenie duże, postępujące stopniowo w głąb kraju słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Widoczna była spora koncentracja pyłu saharyjskiego nad Polską. W najcieplejszym momencie dnia zmierzono od 0°C na północnym wschodzie do 7°C w centrum kraju i 13°C na Dolnym Śląsku. Dlatego, że gradient baryczny był słabszy niż w minionych dniach. Wiatr okazał się słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, z kierunków południowych.

Pogoda. Temperatura maksymalna, 23 lutego 2023, 07:00:19:00 czasu urzędowego w Polsce

pogoda przyniosła wysoką temperaturę
Pogoda zaskoczyła. Wysoka temperatura w Polsce

Opady marznące na północnym wschodzie, silniejszy wiatr

Noc z czwartku na piątek przyniesie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo na wschodzie, nad ranem na północnym zachodzie. Postępujące od zachodu, północnego zachodu opady deszczu, na północy i w rejonach podgórskich także mieszane, a jedynie w górach opady śniegu. Nie można wykluczyć, że na północnym wschodzie wystąpią opady marznące, powodujące gołoledź. W godzinach rannych na północy gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 500 m. W najchłodniejszej części termometry pokażą minimalnie od -1°C na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 3°C w centrum kraju i 7°C na Dolnym Śląsku. Jednak wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jedynie nad morzem porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Głównie w w górach wiatr w porywach do 65 km/h.

Zobacz też: Załamanie pogody nadciąga do Polski. Śnieżyce i opady marznące. Spadnie do 30 cm śniegu. Następnie silny mróz -10 stopni

Pogoda. Temperatura powietrza, 24 lutego 2023, 06 UTC według modelu ECMWF dla Polski

zmiana pogody ma postępować
Pogoda w Polsce będzie się zmieniać. Cieplejsza noc od ubiegłej, dominacja niżowego wzorca

Zmianę pogody, która postępuje nad Polską można śledzić na bieżąco, analizując m.in dane z polskiej sieci radarów POLRAD. Już jutro podamy więcej informacji pogodowych.

Fanipogody.pl

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz