Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Potężne burze również nad Polską. Gradobicie i tornado na Ukrainie. Mamy zdjęcia i filmy

Bardzo silne burze przechodzą nad Europą podczas ostatnich dni. Os kali zjawisk burzowych podczas ostatniej doby niech świadczy mapa z naniesionymi wyładowaniami atmosferycznymi nad Europą za ostatnią dobę. Ilość burz wygląda spektakularnie.

W dniu wczorajszym między innymi nad Polską zachodnią przechodziła dobrze zorganizowana superkomórka burzowa. Dokładniej o tej burzy nad Polską pisaliśmy tutaj. Dziś mamy już zdjęcia tej przepięknej, ale groźnej burzy.

Rogoźno (woj. wielkopolskie). Fot. Renata Szafrańska

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Wtorek, 2 czerwca 2020

Radwanice k. Polkowic (woj. dolnośląskie). Nadesłał Krystian Burza

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Wtorek, 2 czerwca 2020

Po powyższych materiałach widać, że burza, która w dniu wczorajszym przechodziła przez Wielkopolskę, lubuskie i Dolny Śląsk miała naprawdę spory potencjał. Na swej drodze burza niosła mnóstwo wyładowań atmosferycznych, a także nawalny deszcz. Burza przyniosła lokalnie opady gradu do 2 centymetrów.

Jeśli już piszemy o gradzie. Zobaczcie jak potężne opady gradu przyniosła burza, która przechodziła wczoraj nad Bergamo. Po przejściu burzy ulice zostały dosłownie zasypane gradem. Zrobiło się biało jak w zimie.

Gwałtowne burze przechodzą nad Europą już od kilku dni. Poniżej nagrania bardzo silengo tornado, jakie przeszło 31 maja w Rosji.

Opublikowany przez Игорь Кибальчич Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Opublikowany przez Игорь Кибальчич Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Dzisiejszy dzień również przyniesie burze na terenie Europy. Zagrzmi w całym pasie Europy Południowej i Wschodnim. Dzisiaj burz spodziewamy się również w pasie Polski wschodniej. Niektóre z burz nad Polską mogą mieć dziś bardziej dynamiczny przebieg, ale będą mniej groźne niż wczorajsze na zachodzie naszego kraju.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk