Pogoda. Prognoza pogody dla Polski na poniedziałek 21.10.2019. Ciepło, brak opadów. Burze nie wystąpią

Poniedziałek w Polsce nie przyniesie dużych zmian w pogodzie. Tak jak przez ostatnie dni, większość kraju znajdzie się w obszarze słonecznej, ciepłej pogody. Tylko na północnym-zachodzie i północy Polski pogoda będzie słabsza.

Nad morzem i w zachodnich dzielnicach kraju obserwowane są mgły, które lokalnie ograniczają widoczność do nawet 100 metrów. Mgły utrzymają się w tych regionach do godzin południowych. W większości obszaru Polski wiatr będzie słaby. Tylko na krańcach południowych, na terenach górskich siła wiatru może wzrastać do umiarkowanej.

Poniedziałek będzie kolejnym, ciepłym dniem. Jak na ostatnią dekadę października, to pogoda zaserwuje nad nawet bardzo ciepły dzień. Od 15 stopni na północy kraju, przez 20 kresek w województwach centralnych, po aż 23 stopnie na południu kraju. Miejscami temperatury te mogą być nawet wyższe.

Opady możliwe są wyłącznie na krańcach północnych kraju. Jednak szanse na wystąpienie opadów są marginalne. Na pozostałym obszarze Polski opady w poniedziałek nie wystąpią.

Poniżej prezentujemy Państwu mapę z prognozą pogody dla Polski wydaną przez IMGW.