Pogoda. Prognoza pogody na czwartek 12 grudnia. Dynamiczna pogoda. Pogoda na dziś przyniesie złe warunki na drogach. Możliwa gołoledź

W czwartek Polską znajduje się pod wpływem aż trzech ośrodków barycznych. Płytki niż przesuwa się wzdłuż naszej wschodniej granicy przynosząc słabe opady. Przez wschodnią część kraju przebiega słaby klin wyżowy. Na zachodzie króluje już front atmosferyczny przynosząc opady.

W czwartek nad Polską temperatura nie będzie odbiegała od tej z ostatnich dni. Na wschodzie kraju w okolicach 2-3 stopni. Na Suwalszczyźnie około zera (o opadach napiszemy w kolejnym akapicie). Centrum Polski to 1-2 stopnie, choć lokalnie temperatura może oscylować w okolicach zera. Cieplej na zachodzie kraju. Od 2 stopni w okolicach Jeleniej Góry, do aż 5 kresek powyżej zera w Szczecinie.

Pisząc o pogodzie na czwartek koniecznie napisać musimy o opadach. W związku z wkroczeniem do Polski z zachodu frontu atmosferycznego, przez nasz kraj w czwartek wędrowała będzie strefa opadów. I wielu miejscach kraju będą opady marznące, powodujące gołoledź. Z tego powodu IMGW postanowiło wydać ostrzeżenia przed oblodzeniem dla Polski. Poniżej mapa ostrzeżeń na dziś.

IMGW-PIB

Jak widać, opadami marznącymi zagrożone są Warmia, Mazury, a także Małopolska, Śląsk i Podkarpacie. Ostrzeżenia zostały wydane wczorajszego wieczora. Aby mieć pewność, gdzie dokładnie znajdują się obecnie opady i w jakiej temperaturze będą one występowały, zachęcamy do odwiedzenia naszej zakładki pogodowej. W tym miejsc online pokazujemy zdarzenia takie jak opady, wiatr, czy temperatura. Zapraszamy