Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na nadchodzącą noc z piątku na sobotę. Silny wiatr na wschodzie. Ciepła noc w PolsceNadchodząca noc nad Polską będzie w większości regionów pogodna i ciepła. Nie prognozujemy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych jak mgła lub burza.

Przed nami ciepła noc nad Polską.  Najchłodniej na Suwalszczyźnie. W tym regionie prognozujemy, że temperatura spadnie do 2 stopni powyżej zera. W centrum kraju w okolicach 4 stopni. Najcieplej na południu kraju. Tutaj nawet 7 stopni Celsjusza. Z wyłączeniem obszarów podgórskich, gdzie temperatura będzie niższa. Jednak nigdzie w Polsce dzisiejszej nocy nie będzie mrozu. Temperaturę na południu Polski podnosił będzie wiatr halny. W górach i na południu, zwłaszcza w pierwszej części nocy prognozowany jest silny wiatr. W górach siła wiatru przekraczać będzie 100 km/h.

W drugiej części nocy i nad ranem do zachodnich granic Polski zbliżał się będzie front atmosferyczny i związana z nim strefa opadów deszczu. Opady powinny pojawić się nad ranem w okolicach Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, czy jeleniej Góry. W sobotni dzień strefa opadów przemieszczała się będzie na północny wschód. O tym jednak napiszemy w prognozie pogody na sobotę.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk