21 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Prognoza pogody na noc 25/26 grudnia. Deszcz, mgły, ale bez wiatru. Burze nie wystąpią

25 grudnia, w Boże Narodzenie przez Polskę wędrował front okluzji związany z ośrodkiem niskiego ciśnienia z zachodu Europy. Front wpływał będzie również na pogodę podczas nadchodzącej nocy z pierwszego na drugi Dzień Świąt.

Powyższe grafiki przedstawiają prognozę opadów deszczu nad Polską na godzinę 20 oraz 4 rano. Na mapach modelu SWISS HD widać dużą strefę opadów związaną z niżem genueńskim, który przynosił opady na wschodzie przez kilkadziesiąt ostatnich godzin. Ta strefa już nam nie zagraża.

Nad Polską występować będą przede wszystkim przelotne opady deszczu. Na południu, uwzględniając niższą temperaturę spodziewać się możemy przelotnych, słabych opadów śniegu.

W pierwszej części nocy, w centrum i na wschodzie kraju spodziewamy się mgieł. Nie powinny być to jednak mgły gęste. Mgły ograniczały będą widzialność do 500 metrów.

IMGW-PIB

Noc z środy na czwartek będzie kolejną dość ciepłą jak na końcówkę grudnia nocą. Najchłodniej na południu kraju. W górach i na terenach podgórskich możliwy jest spadek temperatury minimalnie poniżej zera. Małopolska, Ziemia Świętokrzyska, Ziemia Łódzka oraz cały wschód Polski to temperatury w okolicach 1-2 stopni powyżej zera.

Podobne temperatury panowały będą w centrum Polski. Najcieplej, bo 3 stopni w regionach zachodnich kraju oraz na Pomorzu. Tutaj będzie najcieplej.

Nadchodząca noc będzie spokojna w pogodzie. Ucichnie wiatr. Tylko w Polsce południowej może on być bardziej odczuwalny. W górach wiało będzie umiarkowanie. Wiatr wiał będzie dzisiejszej nocy z kierunków zachodnich.