Pogoda. Prognoza pogody na noc dla Polski. Mróz w Polsce. Opady śniegu

Podczas niedzieli w Polsce południowej i południowo-wschodniej występowały przelotne opady śniegu. W wielu miejscach krajobraz zabielił się. Podczas nadchodzącej nocy opady będą zanikać, a niebo stawało się będzie praktycznie bezchmurne. Rozpogodzenia najprędzej pojawią się na północy kraju, a w drugiej części nocy bezchmurnie będzie już praktycznie w całym kraju (prócz krańców południowych, gdzie nadal może padać śnieg).

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc przyniesie w Polsce znaczne spadki temperatur. Najcieplej będzie na zachodzie kraju oraz wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. W tych regionach słupki rtęci spadną do -3 stopni. Od -4 do -5 w pasie Polski centralnej i południowej. Najchłodniej będzie w górach i na północnym wschodzie kraju, gdzie temperatura spaść może do nawet -10 stopni. Lokalnie, w górach mróz może być jeszcze większy. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne przez przymrozkami dla całej Polski.

IMGW-PIB

Dodatkowo, na krańcach Polski południowej, w górach możliwe są opady śniegu. Przy tak niskich temperaturach śnieg będzie utrzymywał się prowadząc do przyrostów pokrywy śnieżnej.

Podczas nocy w Polsce wiatr będzie słaby i umiarkowany. Najmocniej wiało będzie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Jednak i tutaj wiatr nie będzie silny. W pozostałych regionach wiatr będzie praktycznie nieodczuwalny.