Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek. Dużo chłodniejsza noc. Mróz i mgły marznące na południu Polski. Ślisko na drogachW dniu dzisiejszym Polska znajdowała się pod wpływem ośrodków wyżowych z południa Europy. Nad większości regionów kraju panowała piękna, słoneczna pogoda (prócz pasa zachmurzenia wysokiego, które wędrowało we wschodniej Polsce). To był ciepły dzień w Polsce. W województwach zachodnich słupki rtęci dobiły nawet do 10 stopni ciepła.

IMGW-PIB

Noc będzie zdecydowanie chłodniejsza. W wielu miejscach w kraju będzie mroźno. Na wschodzie i południu kraju temperatury będą ujemne. Od -1 na Suwalszczyźnie, przez Podlasie i Lubelszczyznę. Do nawet -4 stopni na południowym wschodzie kraju. Południowy zachód to jeden stopień poniżej zera. Najcieplej będzie na zachodzie i północnym-zachodzie. Najcieplej będzie nad morzem, gdzie termometry wskazać mogą nawet 2 stopnie powyżej zera.   

Pierwsza część nocy, to słaby wiatr na zachodzie i północny Polski. W pozostałej części kraju praktycznie bez wiatru. Na wschodzie kraju sytuacja taka utrzyma się do rana. W drugiej części nocy do zachodniej Polski wkroczy strefa silniejszego wiatru. Jednak jego maksymalne porywy to 40-50 km/h. W górach możliwe do 60 km/h.

Brak wiatru na wschodzie przyczyni się do powstania licznych mgieł. Lokalnie mgły mogą być gęste. Mogą ograniczać widzialność poziomą do nawet 200 metrów. Mamy złe wiadomości pogodowe dla kierowców. Mgły w wielu regionach zwłaszcza na południu wschodniej ściany Polski powstawały będą przy ujemnych temperaturach powietrza. Oznacza to, że mgła w zetknięciu z powierzchnią ziemi (czy karoserii samochodu) będzie marzła. Może stworzyć to niebezpieczne warunki na drogach i chodnikach. Apelujemy o ostrożność.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk