Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek. Front nad Polską. Opady w całym kraju. Gołoledź na południuNad Polską rozgościł się front atmosferyczny o charakterze ciepłym. Po jego zachodniej stronie do kraju napływa ciepłe powietrze morskie. Na wschód od linii frontu (krańce wschodnie i południowo-wschodnie) nadal do czynienia mamy z chłodnymi masami powietrza i tylko tutaj temperatura spadnie poniżej zera.

IMGW-PIB

Podczas nocy z czwartku na piątek najzimniej będzie na południowym-wschodzie. Tutaj temperatura spadnie do nawet -2 stopni. Wschód kraju to temperatura w okolicach zera. W Polsce centralnej 4-5 stopni. Na zachodzie i północy kraju słupki rtęci powędrują nawet do 7 kreski powyżej zera. Dzisiejsza noc będzie kolejnym okresem w pogodzie, gdy anomalia temperatury w porównaniu do lat ubiegłych wychodzi sporo na plus.

W pierwszej części nocy na wschodzie i południu kraju zalegało będzie zachmurzenie przynoszące opady. W wielu miejscach wspomnianych regionów będą to opady marznące. Wciąż obowiązują ostrzeżenia przed gołoledzią wydane dla Podkarpacia przez IMGW. My ze swojej strony ostrzegamy przed opadami marznącymi również mieszkańców wschodu i południa Lubelszczyzny.

W godzinach nocnych przez Polskę z zachodu na wschód wędrował będzie kolejny front atmosferyczny. Przyniesie on ciągłe, wielkoskalowe opady deszczu. Przed północą deszcz padał będzie w zachodniej części kraju. Z każdą godziną front i strefa opadów szybko sunęła będzie na wschód. W drugiej części nocy mocno padać będzie w centralnej i wschodniej Polsce. Najmniejsze szanse na deszcz prognozujemy dla mieszkańców Suwalszczyzny.

Wraz ze strefą frontową do Polski w nocy wkroczy strefa silniejszego wiatru. Wiatr będzie wzmagał się bezpośrednio w obszarze oddziaływania frontu (wczesną nocą na zachodzie i z każdą kolejną godziną strefa silniejszego wiatru sunęła będzie na wschód). Wiatr w porywach będzie silny. Nad morzem porywy wiatru sięgające 70 km/h. Na pozostałym obszarze kraju wiatr nie powinien przekraczać 50 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk