Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek. Uwaga na mgły nad PolskąPolska wschodnia, przede wszystkim południowo-wschodnia znajduje się nadal pod wpływem bruzdy obniżonego ciśnienia atmosferycznego. Zafalowany front atmosferyczny ciągnie się od Rosji, przez Ukrainę, Bałkany, aż po północną Afrykę.

To właśnie ten układ przynosił dziś (na krańcach wschodnich nadal przynosi) opady deszczu. W Polsce wschodniej zalega mnóstwo wilgoci w partiach przy powierzchni ziemi. Ta wilgoć wpłynie na pogodę dzisiejszej nocy.

Uwaga na gęste mgły nad Polską

Powyższa mapa przedstawia ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia dotyczą gęstych mgieł nad Polską. Na mgły podczas nadchodzącej nocy narażona jest cała Polska wschodnia oraz wschodnia część południa i północy kraju. Mgły mogą ograniczać widoczność do nawet 100m. Utrzymywani się gęstych mgieł w omawianych regionach nie będzie przeszkadzał wiatr. Ten będzie słaby. Z kierunków południowych i wschodnich.

Chłodniejsza noc z czwartku na piątek

Nadchodzącej nocy temperatury w Polsce nigdzie nie przekroczą 5 stopni Celsjusza. Najcieplej na północy kraju. Im niżej na południe tym będzie chłodniej. Centrum kraju to jeszcze 3-4 stopnie. Najchłodniej na południu. W regionach podgórskich nie wykluczamy spadku temperatury poniżej zera. Przymrozki są możliwe w zasadzie w całej południowej części Polski. Punktowo ujemne temperatury w połączeniu z mgłami nie wróżą nic dobrego dla kierowców. Ostrzegamy, drogi w Polsce południowej mogą być śliskie.

Poniżej prezentujemy mapę z prognozą pogody na noc z czwartku na piątek dla Polski wydaną przez IMGW.

Zachęcamy również do zapoznania się z prognozą długoterminową

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk