Pogoda. Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę. Chłodna noc. Opady śniegu w Polsce. Burze raczej nie wystąpią

Nadchodzącej nocy Polska znajdzie się pod wpływem frontu okluzji, który to wędrował będzie przez nasz kraj z północnego-zachodu na południowy-wschód. Wraz z przemieszczaniem się frontu atmosferycznego przez kraj wędrowała będzie strefa opadów. Z początku będą to opady deszczu (Pomorze Zachodnie, Kujawy). W kolejnych godzinach, w okolicach północy deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem (centrum kraju). Nad ranem w Polsce wschodniej i południowej możemy mieć już do czynienia z opadami śniegu.

Poniższe mapy wskazują przechodzenie strefy opadów przez nasz kraj w kolejnych godzinach nocnych.

Opady śniegu będą możliwe, gdyż wraz z wędrówką frontu do Polski spłynęło arktyczne, chłodne powietrze. W związku z tym temperatury nadchodzącej nocy w wielu miejscach kraju będą wahać się w okolicach zera. Nie musimy pisać, ze jest to bardzo niebezpieczny typ pogody. Podczas nadchodzącej nocy do czynienia będziemy mieli z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, opadami marznącymi, jak i opadami samego śniegu. To bardzo zła informacja dla kierowców i pieszych.

Niestety, przy tak dynamicznej pogodzie jak w dniu dzisiejszym nie jesteśmy w stanie dokładnie wskazać regionów w których na 100% spadnie deszcz oraz regionów z opadami śniegu. Sytuacja jest dynamiczna. jedno jest pewne. Podczas dzisiejszej nocy musicie być uważni planując podróż.

IMGW-PIB