Pogoda. Prognoza pogody na noc z piątku na sobotę. Ciepła noc. Opady i front atmosferyczny. Burze nie wystąpią

Nad północnymi regionami Polski przechodzi obecnie system frontów atmosferycznych przynosząc silne opady deszczu na Pomorzu, Warmii i Mazurach. W godzinach wczesnonocnych fronty te opuszczą teren Polski, jednak dalej wpływać będą na pogodę nad naszym krajem.

Właściwie przez całą noc z piątku na sobotę mieszkańcy Polski zmagali się będą z przelotnymi opadami deszczu. W pierwszej części nocy deszcz padał będzie na północnym-wschodzie (oddalający się front atmosferyczny) oraz na zachodzie kraju.

Na zachodzie będą to opady przelotne. W kolejnych godzinach nocnych strefa przelotnych opadów deszczu przemieszczała będzie się na wschód. Nad ranem deszcz padał będzie już również w regionach wschodnich kraju.

W całej Polsce podczas nadchodzącej nocy bardzo wysokie temperatury powietrza. Najchłodniej, lecz też powyżej zera na południu Polski. Centralne regiony kraju to 2-3 stopnie powyżej zera. Najcieplej na północy i zachodzie kraju. Tam podczas nadchodzącej nocy nawet do 5 stopni powyżej zera.

IMGW-PIB

Podczas nadchodzącej nocy nie będą występowały mgły nad Polską. Związane jest to z dość silnym wiatrem, który będzie nam towarzyszył przez całą noc. Wiatr wiejący z siłą 40-50 km/h nie dopuści do powstawania mgieł, ale będzie wpływał na obniżenie temperatury odczuwalnej powietrza. Podczas nadchodzącej nocy możliwa gołoledź na krańcach południowych woj. małopolskiego i podkarpackiego.