Pogoda. Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorek. Deszcz na wschodzie i północy kraju. Ciepła noc nad Polską

Polska w dalszym ciągu znajduje się pod wpływem frontu chłodnego. Ten w ciągu kolejnych godzin kontynuował będzie swoją wędrówkę na wschód. Jednak związane z nim zachmurzenie pozostanie nad większością regionów Polski.

W chwili obecnej nad Polską wschodnią przechodzą silne opady wielkoskalowe o charakterze ciągłym. Deszcz miejscami pada naprawdę intensywnie. Druga strefa opadów utrzymuje się na północy kraju. Strefa z regionów północnych już w najbliższym czasie odsunie się nad Bałtyk, natomiast opady deszczu na wschodzie kraju utrzymają się jeszcze przez kilka godzin. Poniżej wyliczenia modelu GFS dotyczące opadów na godzinę 22 oraz 1 w nocy.

Widać tutaj wyraźnie, że strefa intensywnych opadów deszczu odsuwa się na wschód i po północy deszcz padał będzie jeszcze jedynie na krańcach wschodnich kraju.

To będzie ciepła noc

Noc z poniedziałku na wtorek będzie kolejną ciepłą nocą nad naszym krajem. Najcieplej na południowym-wschodzie i wschodzi kraju. Tutaj nawet 9 stopni Celsjusza. W centrum i na północy Polski w okolicach 6-7 stopni. Najchłodniej na terenach podgórskich, gdzie temperatura spaść może do nawet 3 stopni. Przymrozki dziś w nocy nie są prognozowane.

Na południowym zachodzie kraju prognozowane są mgły i zamglenia. Nie będą to mgły bardzo gęste, jednak apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności. Poniżej prezentujemy prognozę pogody na noc z poniedziałku na wtorek przygotowaną przez synoptyków IMGW.