Nadchodzącej nocy większa część Polski dostanie się pod wpływ podwyższonego ciśnienia. Oznacza to poprawę pogody. Jednak nie wszędzie czeka nas bezchmurna noc.

Na południowym wschodzie i południu w pierwszej części nocy nie możemy wykluczyć opadów. W związku z ujemna temperaturą będą to opady marznące lub opady samego śniegu. Warto zaznaczyć, że opady będą miały charakter lokalny. Nie wszędzie zatem wieczorem i w nocy zrobi się biało. Jednak szansa na takie miejsca we wspomnianych regionach jest.

Uwaga na silny wiatr nadchodzącej nocy

Z kolei północ Polski znajdzie się w zasięgu podwyższonego gradientu ciśnienia, co oznacza ponowny wzrost siły wiatru. W nocy z wtorku na środę wiatr w regionach nadmorskich może wiać z prędkością dochodzącą nawet do 60 km/h. Im dalej na południe i wschód tym wiatr będzie słabszy.

W związku z „wyżową” pogodą w Polsce centralnej i południowo zachodniej nie wykluczamy mgieł. Nie będą one gęste, ogranicza widzialność poziomą do 500 metrów. Przyniosą jednak inne zagrożenie pogodowe. Otóż przy ujemnych temperaturach mgły mogą osadzać się na drogach i chodnikach powodując gołoledź.

IMGW-PIB

Mroźna noc nad Polską

Podczas nadchodzącej nocy z wtorku na środę w całym kraju czeka nas mróz. W większości kraju temperatury od -2 do -4 stopni Celsjusza. W górach i na obszarach podgórskich może być jeszcze chłodniej. Najcieplejsza noc nad morzem. Tam w drugiej części nocy temperatury mogą stać się dodatnie. Jednak plus 1 to maksymalna temperatura podczas nadchodzącej nocy. Poniżej prezentujemy prognozę wydaną przez synoptyków IMGW.

.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.