Pogoda. Prognoza pogody na noc z wtorku na środę. Zimna noc. Możliwe opady śniegu. Silny wiatr na północy

Nadchodzącej nocy większa część Polski dostanie się pod wpływ podwyższonego ciśnienia. Oznacza to poprawę pogody. Jednak nie wszędzie czeka nas bezchmurna noc.

Na południowym wschodzie i południu w pierwszej części nocy nie możemy wykluczyć opadów. W związku z ujemna temperaturą będą to opady marznące lub opady samego śniegu. Warto zaznaczyć, że opady będą miały charakter lokalny. Nie wszędzie zatem wieczorem i w nocy zrobi się biało. Jednak szansa na takie miejsca we wspomnianych regionach jest.

Uwaga na silny wiatr nadchodzącej nocy

Z kolei północ Polski znajdzie się w zasięgu podwyższonego gradientu ciśnienia, co oznacza ponowny wzrost siły wiatru. W nocy z wtorku na środę wiatr w regionach nadmorskich może wiać z prędkością dochodzącą nawet do 60 km/h. Im dalej na południe i wschód tym wiatr będzie słabszy.

W związku z „wyżową” pogodą w Polsce centralnej i południowo zachodniej nie wykluczamy mgieł. Nie będą one gęste, ogranicza widzialność poziomą do 500 metrów. Przyniosą jednak inne zagrożenie pogodowe. Otóż przy ujemnych temperaturach mgły mogą osadzać się na drogach i chodnikach powodując gołoledź.

IMGW-PIB

Mroźna noc nad Polską

Podczas nadchodzącej nocy z wtorku na środę w całym kraju czeka nas mróz. W większości kraju temperatury od -2 do -4 stopni Celsjusza. W górach i na obszarach podgórskich może być jeszcze chłodniej. Najcieplejsza noc nad morzem. Tam w drugiej części nocy temperatury mogą stać się dodatnie. Jednak plus 1 to maksymalna temperatura podczas nadchodzącej nocy. Poniżej prezentujemy prognozę wydaną przez synoptyków IMGW.