Pogoda. Prognoza pogody na weekend. Ostatnie dni ciepła. Pojawi się deszcz. Burze nie wystąpią

Rozpoczynający się w dniu dzisiejszym weekend będzie najprawdopodobniej ostatnim tak ciepłym okresem w tym roku. Na pewno natomiast będzie ostatnim tak ciepłym okresem w bieżącym miesiącu. Już w niedzielę pogoda w Polsce zacznie się zmieniać.

O pogodzie w piątek pisaliśmy w naszym porannym wpisie pogodowym.

Pogoda na sobotę 26.10.2019

W sobotę pogoda w Polsce nie ulegnie większej zmianie. W kraju nie spodziewane są opady deszczu i burze. Temperatura powietrza w całym kraju będzie oscylowała w okolicy 20°C. Najcieplej będzie na południu kraju. W południowych regionach Polski 20-22°C. Najchłodniej, na Suwalszczyźnie i and samym Morzem 16-17°C.

W sobotę w Polsce nie przewiduje się występowania opadów. Zachmurzenie umiarkowane na zachodzie kraju, do niskiego w regionach wschodnich i południowych Polski.

Delikatnie zmieniał się będzie wiatr. Zmieni on kierunek z południowego, na bardziej zachodni. Im dalej na zachód kraju, tym bardziej wiatr będzie wiał z kierunków zachodnich i będzie on silniejszy. Wiatr jednak nie będzie w sobotę na tyle silny, by wpływać na komfort termiczny.

Pogoda na niedzielę 27.10.2019

Niedziela będzie dniem, w którym w pogodzie nad Polską nadejdą zmiany. Od zachodu nasz kraj zacznie dostawać się pod wpływ ośrodka niskiego ciśnienia. Z północnego zachodu na południowy wschód przez Polskę przemieszczała się będzie strefa frontu atmosferycznego niosąc spadek temperatury i opady deszczu.

W niedzielę, wysokie temperatury utrzymają się wyłącznie w centrum i na wschodzie kraju. 21°C na Podkarpaciu, 20°C na Lubelszczyźnie, a 19°C w centrum kraju. Na zachodzie i północy już chłodniej. W Szczecinie termometry w najcieplejszym momencie niedzieli wskażą „zaledwie” 14 stopni. Strefa opadów przemieszczać ma się z północnego zachodu na południowy wschód.