Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na wtorek 22.10.2019. Jeszcze ciepło, mgły, brak opadów. Burze nie wystąpiąWe wtorek pogoda nad Polską powoli zacznie się zmieniać. W wielu miejscach kraju zamiast „złotej Polskiej jesieni” przebudzimy się i za oknem ujrzymy „szarą Polską rzeczywistość”. Pogoda we wtorek zacznie przypominać typową jesień.

Początkowo mgliście

Wszystko przez mgły, które w wielu miejscach kraju będą utrzymywały się nawet do godzin południowych. Wciąż obowiązują ostrzeżenia IMGW przed gęstą mgłą wydane przez IMGW. Kierowcy, uważajcie na drogach. Mgła ograniczająca widoczność do 100 metrów stanowi wielki niebezpieczeństwo na drodze.

Jeszcze ciepło

We wtorek do Polski jeszcze napływa powietrze z południa kontynentu. Dzięki temu w wielu miejscach kraju temperatura przekroczy jeszcze 20 stopni. Najcieplej na południowym-wschodzie. Tutaj do 21 stopni. Centrum Polski to 21 stopni. Najchłodniej na północy. Na Suwalszczyźnie, Mazurach i nad samym Bałtykiem „tylko” 16 stopni. Poniżej przedstawiamy prognozę pogody na wtorek dla Polski wydaną przez IMGW.

Wtorek będzie spokojnym dniem w pogodzie. Wiatr będzie bardzo słaby. Dodatkowo nad naszym krajem nie ma szans na burze. Deszcz w postaci mżawki może pojawić się w regionach, gdzie mgły będą najsilniejsze.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk