Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Przed nami noc tropikalna. Znów gorąco podczas nadchodzącej nocy

pogoda w nocy


Nie mamy dobrych wieści dla osób, które mają trudności z przesypianiem nocy. Nadchodząca noc z czwartku na piątek znów będzie nocą tropikalną. Tak nazywamy noc podczas której temperatura na danym obszarze nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Dokładnie to czeka mieszkańców Polski zachodniej podczas nadchodzącej nocy. Temperatury w najchłodniejszym momencie nocy sięgną 20-21 stopni powyżej zera. Piszemy tu o godzinach porannych, a w pierwszej części nocy z pewnością na zachodzie kraju będzie dużo cieplej.

temperatury w nocy

Polska centralna i wschodnia, to minimalnie niższe temperatury, ale tutaj również nadchodząca noc będzie bardzo ciepła. Słupki rtęci nie spadną poniżej 16-17 kresek powyżej zera. Chłodniej w górach i na terenach podgórskich. W regionie termometry wskażą okolice 14 kresek.

Prognozy nie przewidują opadów podczas nadchodzącej nocy w większości kraju. Minimalne ryzyko opadów istnieje nad Bałtykiem. Jednak deszcz nawet jeśli wystąpi to będą to opady bardzo słabe i przelotne. Pozostały obszar kraju znajduje się pod wpływem wyżu barycznego, który skutecznie ogranicza powstawanie chmur kłębiastych. Nadchodząca noc nad Polską nie przyniesie również wiatru. Praktycznie w całym kraju będzie bezwietrznie lub wiatr będzie praktycznie nieodczuwalny.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk