14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Przymrozki nadchodzą do Polski. Będzie miejscami kilka stopni poniżej zera

Pogoda. Przymrozki nadchodzą do Polski. Będzie miejscami kilka stopni poniżej zera, Sprawdź, co czeka nas w pogodzie.

Październik stopniowo dobiega końca. W prognozach numerycznych zaczynają pojawiać się przymrozki. Noce pod koniec miesiąca będą chłodne z temperaturą poniżej 5°C. Nie przewiduje się jednak przymrozków na wysokości 2 metrów, chociaż na północnym-wschodzie nie można ich wykluczyć. Lokalnie występować będą gęste mgły.

W najbliższych 10 dniach prognozowane jest dodatnie odchylenie temperatury od normy wieloletniej. Najcieplej będzie na zachodzie Polski.

Średnia dobowa temperatura powietrza wyniesie od 7°C do 11°C. Najchłodniej będzie na południu i wschodzie, a najwyższe wartości panować będzie na zachodzie.

Opadów w pierwszej dekadzie listopada będzie niewiele, gdyż znaczny wpływ na warunki pogodowe będą mieć wyże baryczne, które nie zawsze przynoszą pogodną aurę. Czasami zalega podinwersyjne zachmurzenie chmurami Stratus oraz Stratocumulus, ale także mgły. Okresami tylko zaznaczą się fronty atmosferyczne.

Prognozowane wartości temperatury na wysokości 2 metrów pod koniec października oraz w nocy z 31 października na 1 listopada. Miejscami niewykluczone są na północy, w centrum oraz we wschodniej części kraju przymrozki.

W pierwszej dekadzie listopada nocami nie można wykluczyć kolejnych przymrozków. Miejscami spodziewać można się nocami wartości kilka stopni poniżej zera. W ciągu dnia będą to wartości dodatnie. Przymrozki na przeważającym obszarze Polski są możliwe zwłaszcza w okolicach 5-7 listopada i mogą nocami oraz w godzinach porannych występować w wielu miejscach.

W prognozach numerycznych nie widać ataku zimy. Przymrozki mogą być jednak dużo częstsze niż w październiku. Okresami jednak możliwe są dwucyfrowe wartości dodatnie w ciągu dnia także na początku miesiąca. Wieszczony przez wiele portali atak zimy na początku listopada nie nadejdzie.