15 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Silne burze nadchodzą nad woj. lubelskie. Możliwy grad, ulewy i silny wiatr

Zgodnie z prognoza do woj. lubelskiego zmierzają burze znad Podkarpacia. Pierwsze wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić na południu regionu po godzinie 17 w poniedziałek.

5 dzień października przynosi dynamiczną pogodę w naszej części Europy. Silne burze występują w centrum, na południu i południowym-wschodzie Polski. Wykazują one duża aktywność elektryczną.

Najnowsze dane radarowe, zdjęcia satelitarne i dane z detektorów wyładowań atmosferycznych nie pozostawiają złudzeń. Wkrótce zacznie grzmieć w powiecie janowskim i kraśnickim. Następnie burze przemieścić mają na północ.

W najbliższych godzinach burze możliwe są na południu, zachodzie województwa lubelskiego. Zagrzmieć może także w centrum i na południowym-wschodzie oraz wschodzie regionu. Najpóźniej burze dotrą do północnych powiatów woj. lubelskiego.

Będą to zarówno struktury pojedyncze, jak i też multikomórki. Niewykluczone superkomórki burzowe. Podczas burz wiatr do 90 km/h, powodujący lokalne szkody, grad do 2-3 cm średnicy i ulewne opady deszczu do 20 mm. Ze względu na wzmożony przepływ mas powietrza w środkowej troposferze burze przemieszczają się dziś ze znaczną prędkością z południa na północ.

Burzowy będzie wieczór oraz pierwsza część nocy na wschodzie Polski. W drugiej połowie nocy burze oddalą się, jak i też osłabną.

Dane z detektorów wyładowań atmosferycznych ukazują zbliżanie się burz znad Podkarpacia do woj. lubelskiego.

Dane radarowe ukazują występowanie opadów atmosferycznych. Na mapie dodatkowo są nałożone wyładowania atm.

BURZE MOŻNA NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ TUTAJ