Pogoda. Spokojna, ciepła noc nad Polską. Możliwe słabe burze

Dzisiejsza noc nad Polską będzie pierwszą od dłuższego czasu podczas której pogoda nie przyniesie groźnych zjawisk pogodowych. My, jako łowcy burz już tęsknimy za burzowymi wieczorami, jednak dobrze, że czeka nas trochę odpoczynku od burz i nawałnic.

Burze wystąpiły we wtorek w Polsce, ale były to zjawiska słabe. W nocy burze możliwe są na wschodzie i południu Polski, jednak nawet o ile takowe wystąpią, nie przyniosą groźnych zjawisk pogodowych oprócz intensywnych opadów deszczu do 20 mm – 30 mm. W nocy popada za to deszcz. Największe szanse na opady deszczu mają mieszkańcy Polski wschodniej i centralnej. Przy czym lokalnie, na wschodzie kraju popadać może mocniej.

Nadchodząca noc nie przyniesie znaczących spadków temperatury. Jedynie w górach temperatury spadną poniżej 10 stopni Celsjusza. Nad morzem słupki rtęci wskażą 12-13 stopni ciepła. Podobne temperatury w całej zachodniej części kraju, przy czym w Wielkopolsce temperatury mogą sięgać 14 stopni powyżej zera.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Cieplej we wschodniej połowie kraju. W pasie od Podlasia po Lubelszczyznę i Podkarpacie temperatura nie spadnie niżej niż 15-16 stopni ciepła. W pierwszej części nocy temperaturę odczuwalną może obniżać wiatr. Na wschodzie w pierwszej części nocy wiatr osiągać może w porywach 50-60 km/h. Miejscami możliwe burze, zwłaszcza na południu, w centrum i na wschodzie kraju.

Prognozowany obszar burz w nocy przez IMGW-PIB