Pogoda. Spokojna. lecz chłodna noc z poniedziałku na wtorek. Burze nie wystąpią

Poniedziałek upłynął pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia kłębiastego w większości regionów kraju. W godzinach porannych miejscami występowały niskie chmury Stratus oraz Stratocumulus i mgły. Lokalnie padał również słaby deszcz podczas ubiegłej nocy oraz w poniedziałek. W nocy z poniedziałku na wtorek deszcz nie powinien się już pojawiać. Niestety temperatura jeszcze spadnie.

Kometa C/2020 F3 (NEOWISE) odkryta 27 marca 2020 za pomocą teleskopu kosmicznego NEOWISE, która stała się widoczna z Ziemi gołym okiem w pobliżu peryhelium w lipcu 2020. Można obserwować ją każdej nocy na północnym niebie. Będzie ona najprawdopodobniej widoczna jeszcze w 3 dekadzie miesiąca.

Najchłodniej w nocy będzie w górach i na obszarach podgórskich. Tam spadki temperatur do ledwie 5 stopni powyżej zera. Na pozostałym obszarze Polski będzie cieplej, ale nadal jak na lipiec będzie to chłodna noc. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu zaledwie 8-9 stopni. Podobne temperatury na Śląsku i Dolnym Śląsku.

Sytuacja synoptyczna na noc z poniedziałku na wtorek

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Niewiele cieplej na pozostałym obszarze kraju. Maksymalne temperatury to 11 stopni na wschodzie, w centrum i nad morzem. W centrum kraju w nocy nie wykluczone są mgły. Nie będą to mgły gęste, ograniczać mogą widzialność do kilkuset metrów.

Nadchodząca noc będzie bezwietrzna w Polsce. Nigdzie w kraju wiatr nie będzie odczuwalny. Nie wystąpią również burze. Czeka nas spokojna, lecz chłodna noc z poniedziałku na wtorek.