20 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Sprawdź kiedy i gdzie mróz oraz śnieg w Polsce

Mróz i śnieg w Polsce

Ta już dziś do kraju zaczyna spływać zacznie chłodniejsze powietrze arktyczne z północnego zachodu Europy. W najbliższych kilkudziesięciu godzinach w Polsce pojawi się mróz i sypnie śniegiem.

Piątek z ochłodzeniem. Mróz nie wystąpi, ale opady mogą być groźne

Temperatura piątek

Zdecydowanie niższe temperatury niż choćby w Wigilię pojawią się w Polsce już dzisiaj. Na północnym wschodzie oraz w górach i na pogórzy już dzisiejszy dzień przyniesie przymrozki. Nie będzie to jeszcze pełnoprawny mróz, jednak ten jest już coraz bliżej. Piątek przyniesie w Polsce opady, które lokalnie mogą być niebezpieczne. W kraju możliwe są opady deszczu, a także deszczu marznącego. Szczególnie w przypadku tego drugiego apelujemy kierowców o ostrożność. Lokalnie może zrobić się ślisko.

Opady w Polsce

Z każdą godziną temperatury w Polsce będą obniżały się. Co za tym idzie opady deszczu przechodziły będą w opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. W górach bardzo prawdopodobne opady samego śniegu już od piątkowego przedpołudnia. Więcej opadów śniegu i deszczu ze śniegiem podczas nadchodzącej nocy w wielu regionach naszego kraju. Miejscami utworzy się pokrywa śnieżna na nizinach.

Od soboty w wielu miejscach Polski mróz i śnieg

Jeszcze chłodniej zrobi się w sobotę w Polsce. Wschodnie i południowa część kraju to temperatury w okolicach zera. Na południu i wschodzie kraju pojawi się lekki mróz.

Mróz sobota

Sobota już od samego rana przyniesie opady śniegu w Polsce. Będą to opady o charakterze przelotnym, lecz lokalnie intensywnym. Niewykluczone, że już w sobotę krajobrazy w wielu miejscach kraju zabielą się. Największe szanse na opady śniegu będą mieli mieszkańcy Polski południowej, centralnej i wschodniej. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach padać może intensywnie. Na północy Polski niewykluczone w sobotę opady marznące oraz sam deszcz.

Mróz do końca weekendu. Później znów wysokie temperatury

Zimowe krajobrazy nie zawitają do nas na długo. Delikatny mróz i śnieg towarzyszyć nam będą jeszcze tylko w niedzielę. W ostatni dzień weekendu chłodniej na wschodzie i południu Polski. Od zachodu wkraczać zacznie sektor cieplejszego powietrza. Lekki mróz możliwy jeszcze rano na wschodzie i południu. W górach mróz przez cały weekend sięgać będzie nawet dwucyfrowych wartości.

Zachmurzenie w Polsce

Dobrą informacją jest, że poprawi się pogoda. Niedziela przyniesie nam nawet bezchmurne niebo. Największe szanse na chwile ze słońcem mają mieszkańcy zachodniej i południowo-zachodniej Polski. Na wschodzie będzie jeszcze pochmurno, a nad ranem niewykluczone są jeszcze opady śniegu we wschodniej Polsce. Podsumowując, incydent zimowy w kraju będzie trwał tylko kilkadziesiąt godzin. W przyszłym tygodniu czekają nas wyższe temperatury.