Pogoda. Trochę chłodniej. Kiedy do Polski nadejdzie upał? Czy upały pojawią się w czerwcu?

Po kilku gorących dniach w Polsce czeka nas kilka dni odpoczynku. Upał co prawda nie wystąpił, ale temperatury na poziomie 28 stopni przy tak wysokiej wilgotności powietrza jaką mamy na wschodzie i w centrum kraju odczuwalne są równie ciężko. Sprawdźmy zatem kiedy do Polski wrócą wysokie temperatury i czy w kraju wystąpi upał.

Weekend będzie jeszcze ciepły na wschodzie Polski. Na północnym wschodzie będą miejsca gdzie będzie jeszcze naprawdę gorąco. Zwłaszcza w niedzielę nie wykluczone, że słupki rtęci w najgorętszym momencie dnia dobiją do 30 stopni Celsjusza, więc będzie można mówić o upale w Polsce. Dużo chłodniej na zachodzie Polski. Na południowym zachodzie temperatury spaść mogą nawet do 15-16 stopni. W porównaniu z gorącym wschodem, to kilkanaście stopni chłodniej.

Od poniedziałku do środy czeka nas odpoczynek od wysokich temperatur. W Polsce nadal będzie ciepło, przyjemnie i panowały będą letnie temperatury. Nie będą to jednak już temperatury tak wysokie, do połowy przyszłego tygodnia upały nie wystąpią.

Sytuacja zmieniać zacznie się od czwartku, gdy do Polski znów mocniej napłynie rozgrzane powietrze zwrotnikowe. Skutkowało to będzie wzrostem temperatur. Już w czwartek słupki rtęci wzrosną do 27-28 stopni powyżej zera. W piątek powinno zrobić się jeszcze cieplej. Lokalnie, na zachodzie kraju nie wykluczony upał.

Gorące powietrze pozostanie z nami przez cały przyszły kolejny weekend. Gorąco, wręcz upalnie może być również w pierwszych dniach ostatniego tygodnia czerwca. Ostatnie wahania modeli pogodowych pokazują jednak, że dokładne prognozowanie temperatur co do dnia na dwa tygodnie do przodu obarczone jest pewnym marginesem błędu. Wiemy jednak, że do końca czerwca będzie ciepło. Wygląda na to, że pojawią się również upalne dni.