28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Uderzenie ciepła w Polsce. 20 stopni jeszcze w październiku

Ciepło w Polsce w październiku

Weekend w Polsce jest chłodny. W wielu miejscach kraju występują poranne przymrozki. Sytuacja ta zmieni się w nadchodzącym tygodniu. Do kraju napłyną ciepłe masy powietrza. Zrobi się naprawdę ciepło. Temperatury powyżej 20 stopni są za kilka dni bardzo realne w Polsce.

Ciepło w Polsce

Sytuacja pogodowa w Polsce zacznie zmieniać się w nocy z wtorku na środę. Wtedy to do kraju z południowego zachodu napływać zacznie bardzo ciepłe, nagrzane powietrze. Doprowadzi to do gwałtownego wzrostu temperatury w Polsce. Jeszcze na północy kraju możliwe będą przymrozki, na południu temperatura zacznie szybko wędrować w górę. To może być prawdziwe uderzenie ciepła w Polskę, rzadko spotykane w drugiej połowie października.

Ciepło w Polsce

Już w środę na południu i południowym zachodzie Polski zrobi się ciepło. Słupi rtęci wskazywać mogą na zachodzie kraju nawet do 18-19 stopni. Lokalnie zrobić się może jeszcze cieplej. W Polsce północnej i północno wschodniej nadal dość chłodno, w okolicach 10 stopni powyżej zera.

Jeszcze cieplej zrobi się w czwartek. Wtedy to już praktycznie w całej Polsce termometry wskażą powyżej 15 stopni Celsjusza. Przy zachodniej granicy niewykluczone, że temperatura w czwartek przekroczy 20 stopni ciepła. To będą bardzo ciepłe dni w Polsce. Możliwe, że już ostatnie w tym roku.