Pogoda. Upał nie wystąpi, lecz możliwe są dni gorące oraz burze w Polsce

Pogoda. Coraz więcej prognoz numerycznych sugeruje, że czeka nas bardzo ciepły weekend. Szczególnie gorąca będzie sobota. Nie zabraknie jednak opadów i burz. Wysoka temperatura jest również prognozowana na okres po 10 września, lecz prawdopodobnie upały nie wystąpią.

Burze możliwe są w weekend na obszarze Polski

W sobotę termometry na południu Polski pokażą aż 28 stopni. Spowodowane będzie to napływem bardzo ciepłego powietrza z południa Starego Kontynentu. Nasza część Europy w weekend znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie wilgotnych frontów atmosferycznych, dlatego nie zabraknie opadów, a nawet burz.

Sytuacja synoptyczna na okres od 4.09.2020 do 6.09.2020 według DWD

Pogoda. Prognozowane wartości temperatury na piątek i sobotę oraz niedzielę na obszarze Polski

Prognozowana temperatura powietrza w piątek, 4 września 2020

Prognozowana temperatura powietrza w sobotę, 5 września 2020

Prognozowana temperatura powietrza w niedzielę, 6 września 2020

W weekend oraz na początku przyszłego tygodnia należy spodziewać się opadów atmosferycznych. Miejscami w sobotę wystąpią burze przesuwające się z północnego-zachodu na południowy-wschód na chłodnym froncie atmosferycznym. Deszczowa ma być również niedziela, gdyż na froncie dojść może do rozwoju niżu. Szczególnie intensywnie popada na południu, południowym-wschodzie i wschodzie w niedzielę. Opady nie odpuszczą również na początku przyszłego tygodnia. W wielu miejscach będzie wtedy poniżej 20 stopni.

Wkrótce więcej informacji o sytuacji pogodowej w kolejnych dniach.