Pogoda. Upał wraca do Polski na dłużej. Sprawdź kiedy i gdzie zrobi się gorąco

Turyści, którzy spędzają wakacje nad Bałtykiem od dwóch dni nie mają powodów do zadowolenia. Do Polski zachodniej spłynęły chłodne masy powietrza. O upałach nie ma śladu, ale sytuacja dość szybko ulegnie zmianie. Upał wraca do kraju. Tym razem gorące dni potrwają dłużej. Czy czeka nas fala upałów nad Polską?

Z chłodniejszymi masami powietrza pochodzenia polarnego zmagali będziemy się w Polsce jeszcze w środę. Wtedy to również silne opady deszczu i ulewy ograniczą się już tylko do regionów wschodnich Polski. Od czwartku natomiast do kraju napływać zacznie gorące powietrze z południa kontynentu.

gorące powietrze
upalne

Już w czwartek w wielu regionach Polski słupki rtęci przekroczą 25 stopni ciepła. Upału jeszcze nie będzie, ale na zachodzie kraju czwartek będzie zdecydowanie gorącym dniem. Temperatury w regionie sięgną nawet 28 stopni Celsjusza.

upał w Polsce

Upał w Polsce potrwa przez tydzień

Jeszcze cieplej zrobi się w Polsce w piątek 7 sierpnia. Na początku weekendu temperatury w całym kraju wzrosną do 27 stopni Celsjusza. Na zachodzie nie wykluczone pierwsze upały. Całkiem prawdopodobne jest, że w lubuskim i na Dolnym Śląsku słupki rtęci przekroczą 30 stopni ciepła.

Jeszcze cieplej na zachodzie kraju zapowiada się sobota. Wtedy to na zachodzie Polski upał jest już niemal pewny. Termometry w wielu miejscach kraju pokażą ponad 30 stopni. Podobną pogodę modele numeryczne widzą również na niedzielę. W ostatni dzień weekendu upał również panował będzie w wielu miejscach Polski zachodniej, południowej, a możliwe, że i centralnej.

fala upałów, później ochłdozenie

Prognozowane maksymalne wartości na Starym Kontynencie w najbliższych 10 dniach.

Chłodniej ma się zrobić w okolicach przyszłego weekendu (14-15 sierpnia). Wtedy to nad krajem zapanują temperatury w okolicach 20 stopni Celsjusza. Obserwując modele pogodowe widać, że nadchodzący do kraju upał i gorące dni potrwać mogą tym razem około tygodnia. Dotychczasowe lato nie rozpieszczało nas długotrwałymi falami upalnych dni. Upał nawet jeśli pojawiał się nad Polską, to trał dzień, dwa. Zobaczymy, czy prognozy pogody mówiące o dłuższej fali upałów nad Polską sprawdzą się. Będziemy o sytuacji informowali na bieżąco.