14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w czwartek. Słonecznie, ale z zachodu wkroczy pogorszenie aury

Pogoda na czwartek

Polska w czwartek podzielona zostanie na pogodne i słoneczne centrum i wschód kraju oraz zachód, który dostanie się pod wpływ kolejnego frontu atmosferycznego.

Pogoda we wschodniej części Polski zapowiada się dziś bardzo dobrze. Bezchmurne niebo powinno towarzyszyć mieszkańcom wschodu i centrum praktycznie przez cały dzień. Na niebie we wschodniej, centralnej i południowej części Polski nawet jak pojawią się chmury, to będzie to zachmurzenie piętra wysokiego. Nie powinno przynieść ono (przed południem) opadów.

Deszcz w Polsce

Zupełnie inaczej sytuacja pogodowa wyglądała będzie na zachodzie Polski. Już w godzinach porannych do Polski dotrze strefa zachmurzenia związana z frontem atmosferycznym. Pierwsze opady deszczu pojawią się rano w okolicach Szczecina i Świnoujścia, by z każdą godziną deszcz przesuwał się w głąb kraju. W godzinach południowych strefa opadów rozciągała będzie się od Pomorza przez Kujawy po lubuskie.

Opady deszczu w czwartek

Po południu i wieczorem front atmosferyczny przybierał będzie na aktywności. Opady deszczu przybiorą na intensywności. W godzinach popołudniowych i wieczornych strefa opadów rozciągać powinna się od Warmii, Mazur i Podlasia przez Mazowsze po Śląski i Dolny Śląsk. Do końca dnia pogodnie powinno być na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Opady po południu

Czwartek przyniesie najwyższe temperatury na zachodzie i południu kraju. Lokalnie na Dolnym Śląsku i w Małopolsce słupki rtęci wzrosną do 10-14 stopni Celsjusza. Na wschodzie i północy kraju do 7-10stopni Celsjusza. Najchłodniej w czwartek na północnym wschodzie, gdzie temperatura maksymalna to 6-7 stopni powyżej zera. Temperatura może być miejscami wyższa niż ukazana na mapie.

Nie sposób również wspomnieć o silnym wietrze, który wystąpi dziś w Polsce. Najsilniejszy będzie nad morzem oraz w polskich górach, ale wzrost prędkości wiatru odczujemy w całym kraju.