Pogoda w Europie 11 listopada. Głębokie niże, burze. Chłodno w Europie

Pogodę w Europie kształtują dziś dwa głębokie ośrodki niskiego ciśnienia. Jeden niż znajduje się nad Morzem Śródziemnym. Drugi ośrodek niskiego ciśnienia znajduje się na zachód od Islandii.

Niż z okolic Islandii ściąga do Europy dość chłodne powietrze z północy. Stąd w dniu dzisiejszym w wielu krajach Europy centralnej i zachodniej (wyłączając południe Hiszpanii) temperatury nie przekroczą dziś 10 stopni Celsjusza. Z kolei na wschód Europy wciąż napływa ciepłe powietrze z południa. Na Ukrainie, W Bułgarii, czy na Węgrzech nawet do 20 stopni powyżej zera. Najcieplej w Europie w dniu dzisiejszym będzie Portugali (21 stopni), w Grecji (23 stopnie) i w Turcji (na południu kraju nawet 28 kresek).

Analizując obrazy satelitarne doskonale widać głęboki niż na Morzu Śródziemnym. To w obrębie jego oddziaływania dochodziło dziś będzie do rozwoju burz. Burze występowały będą we Włoszech, w Grecji i na Bałkanach. Nie będą to jednak zjawisko silne.

Deszczowo w dniu dzisiejszym we wspomnianym wcześniej rejonie Morza Śródziemnego. Deszczowo będzie również w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, na północy Francji i północy Hiszpanii.