Pogoda w Europie we wtorek 26 listopada. Burze na południu i zachodzie. Chłód na wschodzie Europy. Silny wiatr

W dniu dzisiejszym pogodę w Europie kształtują następujące ośrodki baryczne. Wyż QUINCY nad Rosją. Niż LUIS na wschodzie Morza Śródziemnego. Najaktywniejszym ośrodkiem barycznym nad Europą w dniu dzisiejszym będzie głęboki niż SEBASTIEN z centrum nad Wyspami Brytyjskimi.

Wyż znad Rosji jest sprawcą chłodnej aury na wschodzie kontynentu. Temperatury w Europie Wschodniej wahają się w okolicach zera. Sytuację pogodową w tej części kontynentu pogarsza fakt, że na skutek inwersji mieszkańcy tej części Europy mają do czynienia z całodobowym zachmurzeniem piętra niskiego i mgłami. Sytuacja taka utrzyma się również dziś, także nad Polską.

Najpogodniejszym regionem Europy będą dziś Włochy, wschód Grecji i południe Francji. Tam przez cały dzień słonecznie i ciepło, w okolicach 18 stopni powyżej zera. Gorsza pogoda panowała będzie na wschodzie Grecji, na Krecie i w Turcji. Tutaj przez cały dzień spodziewamy się burz. Lokalnie zjawiska burzowe mogą być silne. Za wysyp ośrodków burzowych w tym regionie odpowiadał będzie niż LUIS, który wspomoże wypiętrzanie się chmur konwekcyjnych.

Północna Francja, Wyspy Brytyjskie i kraje Beneluksu. Te kraje znajdą się dziś w bezpośrednim oddziaływaniu frontów atmosferycznych związanych z niżem SEBASTIEN. Mieszkańcy regionu spodziewać się dziś muszą złej pogody. Przez cały dzień zachód Europy nękany będzie silnym wiatrem, opadami deszczu. Północ Hiszpanii, zachód Francji. Tutaj spodziewać się możemy również burz, które przynosić mogą niszczące porywy wiatru.