Pogoda w kratkę. Burze na wschodzie, centrum i południu. Prognoza pogody na piątek 17 lipca

prognoza pogody

Nad Polską w piątek znajduje się front okluzji. Przyniesie on deszczową i burzową pogodę w wielu regionach kraju. Znaleźliśmy się pod wpływem powietrza pochodzenia polarnomorskiego. Dlatego też w większości regionów kraju temperatury nie będą bardzo wysokie.

Prognoza pogody na piątek (IMGW-PIB)

pogoda piątek

Najcieplej na Suwalszczyźnie, tam zalegają jeszcze cieplejsze masy powietrza, a słupki rtęci wzrosnąć w tym regionie mogą do nawet 25 stopni ciepła. W pasie Polski centralnej od Lubelszczyzny, przez Mazowsze po Kujawy i Pomorze zachodnie słupki rtęci wskażą od 21 do 23 stopni. Najchłodniej dziś na południu kraju, gdzie miejscami może być poniżej dwudziestu kresek.

pogoda deszcz

Piątek będzie dość deszczowym dniem w Polsce. Nad krajem “kręci” się strefa chmur związana z niżem górnym. Słowa kręci użyłem nie bez powodu. Wystarczy wejść na Sat24 i spojrzeć jak wspaniale wirują dziś chmury nad naszym krajem. Chmury te przynosiły będą opady deszczu. Na południu mogą to być opady ciągłe. W pozostałych regionach kraju do czynienia będziemy mieli z opadami przelotnymi i burzami.

Prognoza burzowa na piątek (IMGW-PIB)

Burze w dniu dzisiejszym nie powinny nieść ze sobą groźnych zjawisk pogodowych. Największe ryzyko ich wystąpienia mają dziś mieszkańcy Polski północnej, północno wschodniej oraz wschodniej. Największa intensywność burzowa przypadnie na godziny popołudniowe. W pierwszej części nocy burze będą zanikać.