Pogoda w niedzielę. Intensywne opady śniegu nad Polską

Dzisiejszy dzień upłynie pod znakiem frontu atmosferycznego, który wkroczył do Polski od południa. Przyniesie on trudne warunki pogodowe. Spadnie deszcz marznący, deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg.

Opady w niedzielę

Opady wkroczą do Polski zachodniej już w niedzielę rano. na czele strefy opadów będzie padał deszcz. Z każdym kwadransem deszcz przechodził będzie w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący. Może to spowodować trudną sytuację na drogach lubuskiego, Wielkopolski, czy na pomorzu zachodnim. W kolejnych godzinach strefa intensywnych opadów przesuwała będzie się dalej na północ.

Opady śniegu w Polsce

Po południu strefa opadów obejmie całą Polskę północną (z wyjątkiem Podlasia). Na czele strefy opadów padał będzie śnieg, a za pierwszą linią opadów śniegu wraz z napływem cieplejszych mas powietrza śnieg przechodził będzie w śnieg z deszczem, deszcz marznący i sam deszcz. Po południu i wieczorem kolejna strefa opadów wkroczy do Polski południowej. Jednak to już raczej temat na wieczorną prognozę pogody. Polska wschodnia będzie dzisiaj wolna od opadów.

Temperatura w niedzielę dla Polski

Front atmosferyczny będzie to front o charakterze ciepłym. W związku z tym za frontem do Polski południowej i częściowo centralnej napłynie cieplejsza masa powietrza. Temperatury w najcieplejszym momencie dnia na południu słupki rtęci wzrosną do nawet 5 stopni Celsjusza. Centrum kraju to temperatury w okolicach 1-3 stopni. Najchłodniej w północnej części Polski i to tam spodziewamy się najbardziej intensywnych opadów śniegu.

Front atmosferyczny, który dziś wpływał będzie na pogodę w Polsce zachodniej i północnej prócz opadów przyniesie również silniejszy wiatr. Na zachodzie i północy kraju porywy wiatru w niedzielę 3 stycznia sięgać mogą 65 km/h.