Lato w Polsce. Pogoda w niedzielę rozpieści. Temperatury do 25 stopni, ale pojawią się burze

Pogoda w niedzielę przyniesie nam prawdziwy podmuch lata w kraju. Czeka nas mnóstwo słońca i wysokie temperatury powietrza. Co prawda pojawią się burze, jednak będą to zjawiska lokalne i nie wpłynął na ogólnie bardzo pozytywną aurę podczas dzisiejszego dnia. Zapraszam na bardzo pozytywną, słoneczną i letnią prognozę pogody na niedzielę 21 maja.

Pogoda w niedzielę przyniesie mnóstwo słońca

Duży wpływ na pogodę w regionie ma dziś wyż z centrum na północ od Polski. Wyż nieco słabnie i coraz mocniej „naciskają” niże atlantyckie. Jednak jeszcze dziś pogoda w Polsce będzie wyżowa i w większości regionów bardzo pozytywna.

Pogoda w niedzielę pod dyktando wyżu
Pogoda w niedzielę pod dyktando wyżu

Słońca nie zabraknie dziś w żadnym regionie Polski. Od rana rozpogodzenia pojawiały będą w większości regionów Polski, choć lokalnie o poranku znów możliwe będą mgły. Te jednak szybko ustąpią i do głosu dojdzie słońce. Dobra, słoneczna aura będzie towarzyszyła nam w większości regionów przez cały dzień. Pogoda w niedzielę przyniesie rozwój chmur kłębiastych. Zwłaszcza na południu kraju (wspomaganie orograficzne terenu) chmury mogą wypiętrzać się na wysokość pozwalającą na generowanie wyładowań atmosferycznych. Są więc szanse, że dziś po południu na południu kraju pojawią się burze. W większości nie będą to jednak zjawiska bardzo aktywne, czy groźne. Jednak pamiętajmy, każda burza jest groźna. Lokalnie dziś spodziewamy się opadów gradu, czy silnego deszczu. Jednak to tylko na krańcach południowych. Późnym popołudniem i wieczorem nad Pomorze Zachodnie dotrzeć mogą burze znad Niemiec. Przeczytaj również: Powódź najsilniejsza od 100 lat. Pogodowy kataklizm na południu

Powiew termicznego lata

Pisząc o termicznym lecie chcę powiedzieć, że temperatury dziś będą bardzo wysokie. To będzie jeden z najcieplejszych dni w tym roku do tej pory. Na zachodzie kraju mówić możemy o dniu gorącym ponieważ temperatury przekroczą 25 stopni Celsjusza.

Prognoza temperatury na sobotę 21 maja 2023
Prognoza temperatury na sobotę 21 maja 2023

Najcieplejsze masy powietrza pojawią się dziś u naszych zachodnich sąsiadów. Termometry w Niemczech pokażą nawet do 26 stopni Celsjusza. U nas w Polsce prognozy pogody wskazują na 24-25 stopni, jednak jestem prawie przekonany, że przy całodziennym nasłonecznieniu wartości temperatury (oczywiście liczonej w cieniu) mogą być nieznacznie wyższe. Podczas gdy na zachodzie szykuje nam się dzień gorący, pogoda w niedzielę przyniesie również komfortowe temperatury na wschodzie. Tutaj nieco chłodniej, jednak termometry również wskazywały będą ponad 20 stopni Celsjusza. W pasie Polski Centralnej w okolicach 22-23 stopni powyżej zera. Czeka nas więc piękny, słoneczny i bardzo ciepły dzień.

Pogoda w niedzielę. Odczuwalny wiatr w Polsce
Pogoda w niedzielę. Odczuwalny wiatr w Polsce

Temperatury odczuwalne w części kraju może nieco obniżać wiatr. Pogoda w niedzielę przyniesie nam porywy wiatru do 50 km/h. Przy czym takie wartości notowali będziemy w południowej połowie kraju. Na północy i wschodzie wiatr będzie spokojniejszy. Na krańcach północnych praktycznie nieodczuwalny. Ciśnienie atmosferyczne powoli spada. Jednak nie są to spadki, które będą w jakikolwiek sposób wpływać na nasze samopoczucie. Ciśnienie dziś nie spadnie poniżej 1020 hPa. Kończąc życzę Wam wspaniałej, spokojnej i udanej niedzieli 21 maja.