Pogoda. W nocy dość ciepło i prawie bez deszczu. Burze zanikną

pogoda na noc

Poniedziałek w pogodzie upływał pod znakiem dobrej, letniej aury na zachodzie kraju oraz frontu atmosferycznego na wschodzie. W regionach wschodnich rozwinęły się burze, ale dość szybko opuściły one terytorium naszego kraju. Dzielnice środkowe, które w dzień były pod wpływem frontu atmosferycznego to znów opady słabego deszczu.

pogoda na noc

Noc będzie już bardziej pogodna również w centrum i na wschodzie. Opady deszczu możliwe już tylko na krańcach wschodnich i północno wschodnich kraju. Burze nawet jak będą występowały to zanikną lub odsuną się za wschodnią granicę w godzinach wieczornych.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

prognoza pogody na noc

Synoptycy IMGW prognozują, że czeka nas dość cierpła noc w Polsce. Najchłodniej będzie na wschodzie kraju, gdzie słupki rtęci spadną dziś do 14-15 kresek powyżej zera. Im dalej na zachód Polski tym cieplej. Regiony centralne to 16-17 stopni ciepła. Na zachodzie możliwe nawet 18 stopni Celsjusza.

wiatr w nocy

W drugiej części nocy nad regiony Polski zachodniej nasunie się strefa silniejszych porywów wiatru. Związana ona będzie ze zbliżaniem się frontu ciepłego z zachodu Europy. Zbliżający się do kraju front ciepły przyniesie do kraju upał, ale o tym w kolejnych wpisach.