23 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w nocy. Kiedy silny wiatr ucichnie? Burze nie wystąpią

pogoda w nocy

Niedziela upłynęła w Polsce pod kątem przetaczania się strefy frontów atmosferycznych. Po południu strefa frontów opuściła nasz kraj przemieszczając się dalej na północny wschód i wschód od naszego kraju. Niedzielny dzień upłynął pod znakiem gwałtownych burz, które przeszły przez Polskę centralną. Przez cały dzień relacjonowaliśmy burze nad Polską.

W nocy po froncie atmosferycznym nie będzie już śladu, a pogoda znacznie uspokoi się. Najważniejszą wiadomością jest, że bardzo silny wiatr, który w niedzielę dawał się we znaki mieszkańcom Polski wschodniej uspokoi się. Jeszcze w pierwszej części nocy mocniej wiać może na krańcach wschodnich i północnowschodnich kraju. Jednak z każdą godziną wiatr będzie oddalał się od Polski na wschód. W kraju zrobi się spokojnie. Niestety druga część nocy przyniesie znów nasilenie się wiatru na południu i południowym zachodnie kraju. Wiatr ten w poniedziałek dawał będzie się we znaki w centrum i na wschodzie kraju.

Wiele regionów Polski znajdzie się w nocy w strefie rozpogodzeń. Zachmurzenie możliwe będzie jeszcze jedynie na krańcach północnych kraju. Na północny Polski nie wykluczone są lokalne mgły i zamglenia. Noc z niedzieli na poniedziałek będzie dość ciepła w Polsce. Na wschodzie i południowym wschodzie kraju termometry wskazywały będą do 14 stopni ciepła w nocy. W centrum Polski 12-13 stopni powyżej zera. Najchłodniejsza noc czeka mieszkańców zachodniej Polski. W regionach zachodnich słupki rtęci wskażą zaledwie 10-11 stopni. Lokalnie temperatury na zachodzie spaść mogą poniżej dziesięciu stopni Celsjusza.

Nie przewidujemy opadów deszczu w nocy nad Polską. Zachmurzenie w pierwszej części nocy tylko na krańcach północnych. Późnym popołudniem na Mazurach i Warmii przechodziły jeszcze burze, ale do wieczora zjawiska burzowe opuściły nasz kraj. Deszcz w nocy nie będzie padał w Polsce.