Pogoda w nocy nad Polską. Burze będą zanikać. Słabe opady deszczu

Polska wschodnia pozostaje pod wpływem frontu okluzji, który rozdzielał w środę kraj na dwie pogodowe strefy. Na wschód od frontu dominowało chłodniejsze, lecz bardziej dynamiczne powietrze. Na zachód od frontu było zdecydowanie cieplej, ale i stabilniej w pogodzie.

Nadchodząca noc przyniesie wyrównanie aury w Polsce. Przynajmniej jeśli chodzi o temperatury nad Polską. Właściwie w całym kraju słupki rtęci solidarnie wskazywały będą od 7 do 9 stopni Celsjusza. Tylko wysoko w górach temperatura spaść może do 3 stopni powyżej zera. Nigdzie w kraju nie spodziewamy się przymrozków.

Prognoza pogody na noc według (IMGW-PIB)

Noc przyniesie uspokojenie pogody we wschodniej części kraju. Burze i opady konwekcyjne, które występowały na wschodzie za dnia wraz z nadejściem nocy zaczną wygasać. Jednak przez całą noc na wschodzie Polski możliwe jeszcze będą przelotne opady deszczu o charakterze lokalnym.

Nadchodząca noc nie przyniesie większych zmian jeśli chodzi o wiatr. Wiatr będzie praktycznie nieodczuwalny, tylko na krańcach zachodnich jego siła wzrastać może do umiarkowanego. Porywy wiatru nie będą przekraczać jednak 30 km/h.