Pogoda w nocy nad Polską. Ciepła noc w Polsce, ale popada deszcz. Burze w nocy możliwe na południu

Sobota upłynęła pod znakiem pięknej, słonecznej pogody na wschodzie i południowym wschodzie. Zachód i północ kraju to za dnia więcej zachmurzenia i opadów.

W nocy z soboty na niedzielę strefa opadów przesunie się z zachodu do Polski centralnej i to tutaj spodziewać się należy opadów deszczu w nocy. Prócz deszczu nie czekają nas w nocy inne zjawiska pogodowe. Burze w nocy wystąpią

Opady deszczu w nocy wynagrodzi wysoka temperatura. Najchłodniej na północnym zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci wskażą w nocy 9-11 stopni. Pas Polski centralnej od Podlasia, przez Mazowsze, po Wielkopolskę to temperatury na poziomie 11-12 stopni Celsjusza. Najcieplej podczas nadchodzącej nocy będzie na południowym wschodzie, gdzie rozpoczyna się napływ gorącego powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, czy w Małopolsce nawet do 15 stopni powyżej zera.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Noc z soboty na niedzielę przyniesie uspokojenie wiatry, który zwłaszcza na wschodzie i północy kraju był w dniu dzisiejszym dość mocny. W nocy wiatr ucichnie niemal całkowicie. Jedynie na zachodzie kraju porywy wiatru sięgać mogą 20-30 km/h.

Prawdopodobny obszar burz w nocy z soboty na niedzielę według synoptyków IMGW-PIB.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.