Pogoda w nocy. Nadal duża różnica temperatur. Zimna noc na zachodzie. Opady i burze na wschodzie

Na pogodę we wtorek nad Polską wpływał front atmosferyczny. Przynosił on intensywne opady deszczu w pasie Polski centralnej, a także dzielił kraj na dwie zupełnie różne wartości temperatury. Na wschód od frontu słupki rtęci wskazywały nawet 27 stopni powyżej zera. W wielu miejscach na zachodzie i północy kraju temperatura ledwo doszła do 20 kresek powyżej zera.

Podział na zupełnie odmienne temperatury powietrza obserwować będzie można również podczas nadchodzącej nocy.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

prognoza pogody na noc

W czasie gdy na zachodzie kraju termometry w nocy wskazywały będą zaledwie 8-10 stopni ciepła, na wschodzie i południowym wschodzie słupki rtęci nie spadną poniżej 17-18 kreski. W regionach centralnych również dość ciepła noc, gdyż termometry wskazywały tu będą 15-16 stopni.

Prognoza burzowa na noc (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc przyniesie jeszcze opady deszczu na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Miejscami będą to opady intensywne. NA Podkarpaciu i Lubelszczyźnie nie wyklucza się zjawisk burzowych, lecz przez gęste zachmurzenie przez większość dnia powstanie burz w nocy jest mało prawdopodobne.

opady w nocy

W pierwszej części nocy na wschodzie kraju silniej wiał będzie wiatr. Porywy wiatru przekraczały będą 40-50 km/h. Jednak z każdą godziną nocy strefa wiatru (i opadów) przesuwała będzie się na wschód, by w drugiej części nocy opuścić nasz kraj. W Polsce zrobi się praktycznie bezwietrznie.