Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda w nocy negatywnie nas zaskoczy. Ulewy i spadki temperatury

Pogoda w nocy


Sobota upłynęła pod znakiem zachmurzenia i frontów atmosferycznych. Deszcz padał na południu i w centrum kraju. W godzinach popołudniowych coraz więcej opadów pojawiać się zaczęło na wschodzie. Zgodnie z prognozami na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu i Mazowszu pojawiły się burze, Grzmiało także na Warmii i Pomorzu. Zjawiska jednak nie były tak aktywne jak wskazywały na to prognozy. Pojedyncze wyładowania są jeszcze możliwe w pierwszej części nocy w pasie od Lubelszczyzny po Pomorze Wschodnie.

W nocy na skutek zafalowania na froncie na wschodzie Polski padać będzie bardzo intensywnie. W pierwszej części nocy intensywne opady deszczu prognozowane są na południowym wschodzie oraz w centrum kraju. Z każdą godziną nocy z soboty na niedzielę strefa opadów obejmowała będzie również regiony na północ i zachód. Niż znad Ukrainy przemieszczać ma się na północny-zachód.

Nad ranem intensywne opady deszczu spodziewane są w pasie od Podkarpacia, przez Lubelszczyznę, Ziemię Łódzką, Mazowsze, Kujawy aż po Pomorze Zachodnie. Lokalnie opady deszczu mogą w nocy przyjmować formę ulew. W związku z tym sumy opadowe na wschodzie i w centrum kraju sięgnąć mogą po nocy kilkadziesiąt mm deszczu na metr kwadratowy.

Temperatura

Intensywne opady to nie jedyna zła wiadomość odnośnie pogody podczas nadchodzącej nocy. Na wschodzie i w centrum występowały będą ulewy, a na zachód kraju spływać zacznie bardzo chłodne powietrze. Na Dolnym Śląsku temperatura spadnie zaledwie od 5-8 stopni powyżej zera. W Sudetach w drugiej części nocy nie wyklucza się opadów śniegu. Polska podczas nadchodzącej nocy podzielona będzie na dwie strefy temperatury. Linia podziału mas powietrza przebiegała będzie od Szczecina, przez Toruń, Warszawę i Lublin. Na północ i wschód od tej linii noc będzie w miarę ciepła. Na południe i zachód noc będzie zimna, a temperatury spadną poniżej 10 stopni Celsjusza.

Pogoda w nocy

Wiatr będzie dość silny na wschodzie i północy Polski. Na krańcach wschodnich Lubelszczyzny i Podlasia wiatr w porywach osiągać może nawet 70 km/h. Podsumowując, nadchodząca noc przyniesie bardzo złą pogodę nad Polską. Ulewy i silny wiatr wystąpią na wschodzie kraju. Na zachodzie za to noc z soboty na niedzielę przyniesie duże spadki temperatury.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk