28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w nocy. Poprawa pogody. Opady i burze będą zanikać

wiatr w nocy

Czwartek przyniósł nam dość słabą pogodę w Polsce. Praktycznie w całym kraju występowało zachmurzenie. Dodatkowo na wschodzie, w centrum i na południu kraju padał deszcz. Były to opady przelotne, a lokalnie ciągłe o zmiennej częstotliwości. Noc przyniesie poprawę pogody, choć będzie jeszcze dość chłodno.

Sierpień przyzwyczaił nas do wysokich temperatur nawet w nocy. W wielu regionach mogliśmy pisać o nocach tropikalnych, gdy temperatury przekraczały 20 stopni Celsjusza. Nic takiego nie zdarzy się podczas nocy z czwartku piątek. Określenie, że będzie zimno byłoby na wyrost, lecz temperatury z pewnością nie pozwolą na komfortowe spędzenie nocy na świeżym powietrzu,

temperatury w nocy

Najcieplej podczas nadchodzącej nocy będzie w pasie Polski centralnej i wschodniej, a to na skutek zalegającego jeszcze zachmurzenia. W tych regionach spodziewamy się do 15 stopni powyżej zera. Na pozostałym obszarze kraju będzie sporo chłodniej. Na północy i południu kraju słupki rtęci wskażą raptem do 11-12 stopni.

opady w nocy

Opady podczas nadchodzącej nocy będą zanikać. Polska południowa w nocy będzie już wolna od opadów, a niebo z każdą godziną będzie się przejaśniać. Im dalej na północ tym zanikających opadów będzie więcej. Największe szanse na deszcz podczas nadchodzącej nocy będzie w regionach nadmorskich. Jednak i tutaj deszcz zaniknie w drugiej części nocy.

Podczas nadchodzącej nocy wiatr całkowicie ucichnie na zachodzie kraju. Na wschodzie wiało będzie mocniej jeszcze w pierwszej części nocy. Jednak również tutaj wraz z upływem godzin nocnych strefa silniejszego wiatru odsuwała będzie się na wschód. Nad ranem wiatr powinien uspokoić się również na krańcach wschodnich.