Pogoda w nocy w Polsce. Groźne burze na wschodzie. Ciepła noc w kraju

Do Polski napływa gorące, zwrotnikowe powietrze znad Morza Czarnego. Taki napływ sprzyja wysokim temperaturom powietrza, wysokiej wilgotności, ale i groźnym burzom.

To będzie bardzo ciepła noc w Polsce. Najchłodniej w górach gdzie słupki rtęci pokażą w okolicach 10 stopni. Wszędzie w Polsce na nizinach ponad 15 stopni ciepła. Chłodniej na zachodzie 15 stopni. W centrum Polski słupki rtęci wskażą nawet 18 stopni powyżej zera. Na wschodzie kraju równie ciepło, bo od 17 do nawet 18 stopni ciepła.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Niestety napływ gorącej, parnej masy powietrza to nie tylko wysokie temperatury. Dzisiejsza noc przyniesie bardzo groźne zjawiska burzowe w Polsce wschodniej, centralnej, a także południowej. Już popołudniu nad Polską południowo-wschodnią przechodził bardzo groźny układ burzowy MCS przynosząc nawalne opady deszczu i silne uderzenia wiatru szkwałowego na swym czele.

Burze będą możliwe w nocy w całej wschodniej części kraju wliczając w to centrum i południe kraju. Rozwój burz możliwy jest praktycznie przez całą noc, lecz zdecydowanie najgroźniejsze i najaktywniejsze zjawiska burzowe pojawiać się będą w Polsce w pierwszej części nocy.

W drugiej części nocy do Polski północnej, na Kujawy, Pomorze dotrą rozpadające się, tracące na aktywności komórki burzowe, które przynosić mogą opady deszczu. Lokalnie jeszcze intensywne.