Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda w piątek przyniesie dużo słońca. Bez deszczu. Burze nie wystąpią

Pogoda w piątek

Polska znajduje się pod wpływem wyżu KEVIN, którego centrum znajduje się tuż za naszą wschodnią granicą. Oznacza to bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne u nas w kraju, ale i piękną, słoneczną pogodę. Jedyne czego zabraknie dziś do szczęścia to wyższych temperatur. Nie narzekajmy jednak, te przyjdą do Polski w najbliższych dniach.

Mapa brycczna

Piątek nie przyniesie jakichkolwiek opadów w kraju. Słabe chmury kłębiaste mogą pojawić się dziś na północy kraju i w górach, jednak nie przyniosą one opadów deszczu. Tym bardziej w piątek w Polsce nie wystąpią burze. Czeka nas dzień z bezchmurnym niebem w Polsce. Łapmy promienie słoneczne, dostarczajmy witaminę D do organizmy. Jesień zbliża się do kraju wielkimi krokami (jeszcze nie w przyszłym tygodniu). Poniżej mapa z prognozą zachmurzenie i opadów dla Polski.

brak deszczu w piątek

Kolor biały to brak zachmurzenie. Im ciemniejszy odcień szarości tym zachmurzenie jest niższe. Widać tu słabe chmury kłębiaste na północy kraju oraz delikatne zachmurzenie na terenach podgórskich. Pozostała część kraju bezchmurna. W pierwszym akapicie narzekałem trochę na dzisiejszą temperaturę powietrza. Otóż dziś w Polsce nie będzie zbyt ciepło.

Temperatury w piątek

Polska nadal znajduje się pod wpływem chłodnych mas powietrza, dlatego temperatura w piątek w wielu miejscach nie przekroczy 20 stopni. Na północy kraju termometry wskażą ledwie 15-16 stopni powyżej zera w najcieplejszym momencie dnia. Tylko nieznacznie cieplej w pasie Polski centralnej, do 18 stopni. Najcieplej w piątek będzie na południu kraju. W regionach południowo zachodnich słupki rtęci wskażą dziś nawet 23 stopnie Celsjusza. Temperatury odczuwalnej w piątek nie będzie zaniżał wiatr. Praktycznie w całej Polsce wiatr będzie dziś nieodczuwalny.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk