Pogoda w poniedziałek 14.09.2020

Na pogodę w Polsce wpływa dziś rozległy wyż z centrum Europy. Wyż zapewni nam dziś piękną, słoneczną i ciepłą aurę. Do kraju napływa ciepła masa powietrza z południa Europy. Dlatego z każdą godziną w Polsce robiło się będzie cieplej. Jutro i w środę możliwe są nawet upały w Polsce.

Sytuacja baryczna

Poniedziałek 14 września będzie bardzo ciepłym dniem w wielu regionach kraju. Najcieplej, a nawet gorąco będzie na zachodzie i południowym zachodzie Polski, gdzie słupki rtęci wzrosnąć mogą do 30 stopni Celsjusza. Gorące powietrze z południa Europy na dociera na krańce północno wschodnie kraju. W związku z tym na Warmi, Maurach i Podlasiu termometry wskażą niewiele ponad 20 stopni. Centrum kraju to temperatury na poziomie 24-26 stopni Celsjusza.

temperatury poniedziałek

Po okresie porannych mgieł, nad krajem zrobi się całkowicie słonecznie. W związku z wpływem wyżu, na niebie nie zobaczymy dziś chmur. Co za tym idzie w Polsce nie w poniedziałek nie będzie tez padał deszcz. Czeka nas bezchmurny, ciepły i słoneczny poniedziałek.

brak opadów poniedziałek

Pięknej, słonecznej pogody nie powinien zakłócać nam dziś wiatr. Ten w Polsce będzie praktycznie nieodczuwalny. W pierwszej części dnia mocniej wiać może na północy kraju. Jednak już w okolicach południa w całej Polsce zrobi się praktycznie bezwietrznie.