21 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w środę 02.09.2020. System frontów nad Polską. Chłodno, deszcz i możliwe burze

Pogoda na środę

Środa nie przyniesie diametralnych zmian w pogodzie. Nadal w większości regionów kraju pogoda kojarzyć się nam będzie bardziej z jesienią niż latem. Dziś w Polsce nadal sporo deszczu, niezbyt wysokie temperatury. Pojawią się dziś miejsca gdzie wystąpią burze.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 2.09.2020, 06 UTC

Pogoda na środę 2 września

Jak widać na powyższej grafice, nad Polską znajduje się układ frontów atmosferycznych. Taka sytuacja nie przyniesie słońca i wysokich temperatur. Większość regionów kraju ukryte dziś zostanie pod zachmurzeniem, a w wielu miejscach spadnie deszcz. Od rana przelotne opady deszczu występują w centrum i na północy kraju. Deszcz w północnej części Polski możliwy dziś będzie przez cały dzień, choć nie będą to już długotrwałe ulewy, jak wczoraj.

deszcz w środę w polsce

Dziś mniej opadów na południu Polski, lecz nie oznacza to, że mieszkańcy tych regionów ujrzą dziś słońce. Przejaśnienia możliwe dziś będą praktycznie tylko na krańcach zachodnich oraz krańcach wschodnich. Warto dodać, że na północnym wschodzie możliwe są dziś słabe burze. Nie będą to dziś burze groźne, a raczej zjawiska dające kilka wyładowań atmosferycznych i silniejszy wiatr. Zagrzmieć może też na północy i północnym-zachodzie. Niewykluczone trąby wodne na Morzu Bałtyckim.

Prognoza burz na środę, 2 września według IMGW-PIB

Środa nie będzie ciepłym dniem w Polsce. W większości regionów kraju słupki rtęci nie przekroczą dziś 20 stopni Celsjusza.

temperatura w Polsce w środę

Najcieplej na wschodzie Polski, gdzie temperatury to nawet 20-21 stopni Celsjusza. Im dalej na zachód tym chłodniej. Pas Polski centralnej to 17-18 stopni powyżej zera. Najchłodniej dziś na zachodzie, gdzie w wielu miejscach termometry nie dojdą nawet do 16 stopni.