Pogoda. W środę 5 sierpnia odpoczynek od upałów. Popada deszcz

W środę na wschód kraju wpływa jeszcze front atmosferyczny związany z niżem ELLEN. Zachód Polski dostaje się już pod wpływ wyżu DETLEF i tam spodziewać się możemy ładniejszej pogody podczas dzisiejszego dnia.

pogoda w polsce

To nie będzie piękny i pogodny dzień we wschodniej części kraju. Zachmurzenie piątra niskiego utrzymywało się będzie praktycznie przez cały dzień nad Podkarpaciem i Lubelszczyzną. W pierwszej części dnia pochmurno również na Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej, w Małopolsce, na Śląsku i na Podlasiu. Dodatkowo na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu nie wykluczone są opady deszczu. Na południu omawianych regionów opady deszczu mogą być intensywne.

Prognoza pogody na 5 sierpnia (IMGW-PIB)

temperatura polska

W pozostałem części kraju środa przyniesie piękną słoneczną aurę, choć nawet na słońcu temperatury nie będą bardzo wysokie. Dzisiejszy dzień da nam odpocząć od gorąca i upałów, które są już coraz bliżej zachodnich granic naszego kraju. Już dziś po południu na krańcach Polski zachodniej słupki rtęci wzrosną do nawet 26 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach Polski chłodniej, maksymalnie do 22 stopni powyżej zera. Idealna, letnia temperatura powietrza.

Tak jak wspominałem we wcześniejszych akapitach, zachód i centrum kraju dziś całkowicie wolne od opadów. Strefa opadów deszczu przemieszczała będzie się dziś na wschodzie kraju. Obecnie dość intensywnie deszcz pada na Podkarpaciu. Z każdą godziną strefa opadów wędrowała będzie na północ, jednocześnie słabnąc. Deszcz popada jeszcze na Lubelszczyźnie i możliwe, że na południu Podlasia. Pozostałe regiony kraju bez szans na deszcz i burze w środę 5 sierpnia.