18 października 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w środę. Sporo opadów i chłodniej. Możliwe burze

Pogoda na środę

Polska znajduje się w środę pod wpływem obszaru obniżonego ciśnienia, którego centrum znajduje się nad Morzem Norweskim. Nadal zalegają nad Polską masy powietrza polarno morskiego, jednak jest to już powietrze dużo chłodniejsze niż choćby w weekend, czy poniedziałek. Środa przyniesie w Polsce więcej opadów deszczu. Nie wykluczone są również burze.

Środa nad Polską przyniesie opady deszczu. Na zachodzie kraju będą to opady przelotne. Mogą tam występować praktycznie przez cały dzień. Nie będą to opady mocne, a raczej deszcz przelotny o słabym natężeniu. W drugiej części dnia do Polski południowej wkroczy strefa ciągłych opadów deszczu. To mogą być opady o większym natężeniu. Do wieczora strefa opadów obejmie już Małopolską, Ziemię Świętokrzyską oraz częściowo Lubelszczyznę i Podkarpacie.

Deszcz nad Polską

Środa będzie chłodniejszym dniem. Tylko na wschodzie Polski termometry wskazać mogą w okolicach 17 stopni. Na pozostałym obszarze kraju chłodniej, w okolicach 15-16 stopni ciepła.

Temperatura w środę

Na południowym wschodzie oraz północnym zachodzie w dzień wystąpić może lekko podwyższona energia dostępna konwekcyjnie. Energia CAPE może osiągnąć w wymienionych regionach do 250 J/kg. Jest to wartość mała, lecz może wystarczyć do powstania pojedynczych, słabych burz. Te prognozowane są na godziny popołudniowe, jednak ich powstanie nie jest dziś wcale pewne.