Pogoda. W środę zła pogoda na wschodzie Polski

Polska wschodnia pozostaje pod wpływem frontu atmosferycznego. Front okluzji przynosił dziś będzie bardzo złą pogodę od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie. Na południowym wschodzie kraju przechodziły będą intensywne opady deszczu. W tych regionach zanotujemy również bardzo niskie temperatury.

Front nad Polską

Zacznijmy od temperatury nad Polską. Najcieplejszym regionem Polski będzie w środę Mazowsze i Kujawy. To w centrum Polski słupki rtęci wskażą dziś 18-19 stopni. Nieco chłodniej, bo do 17 będzie w pozostałej Polsce północnej. Maksymalnie do 16 stopni na zachodzie kraju. Najchłodniejszą częścią kraju będzie dziś południowy wschód. W wielu miejscach na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu termometry wskażą dziś zaledwie 11-12 stopni.

Południowy wschód będzie również najbardziej deszczowym regionem kraju. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu deszcz padał praktycznie przez całą noc. W środę nadal najwięcej deszczu spadnie na południowym wschodzie i południu kraju. Lokalnie opady deszczu mogą być intensywne. Przelotne opady deszczu możliwe są dziś również w centrum kraju. Nie będą to jednak opady o charakterze ciągłym jak na wschodzie i południu kraju.

Środa będzie dniem z silnym wiatrem w Polsce. Tutaj również najgorzej będzie na wschodzie kraju. Wiatr na wschodzie osiągać może prędkość do 60 km/h i będzie skutecznie obniżał temperaturę odczuwalną w środę.