26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w Wigilię nie rozpieści

Pogoda na Wigilię

Wszyscy oczekujemy białych, śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia. Ostatnie lata Polaków pod tym względem nie rozpieszczają. Jednak tegoroczne Święta mogą być zimowe. Przynajmniej w części kraju. jednak zanim nadejdzie Boże Narodzenie czeka nas czwartkowy dzień. Nie będzie on zdecydowanie zimowy.

Nad Polską 24 grudnia znajdowały będą się fronty atmosferyczne. Przyniosą one dużo opadów deszczu. Podczas dzisiejszego dnia padać może praktycznie w każdym zakątku Polski. Najwięcej szans na chwile bez deszczu mają mieszkańcy Polski zachodniej.

Deszcz w Polsce

W pozostałej części kraju deszcz będzie padał ze zmiennym natężeniem, choć lokalnie będą to opady intensywne. Najsilniejszego deszczu w Wigilię spodziewamy się na południu i północy Polski. W Polsce południowej będa to opady deszczu o charakterze ciągłym. Na północy i wschodzie kraju deszcz będzie przelotny, lecz lokalnie intensywny.

Temperatura w Wigilię

Temperatura w Wigilię będzie bardzo wysoka jak na ostatnią dekadę grudnia. najchłodniej na północy Polski, gdzie słupki rtęci wskażą zaledwie do 3-4 stopni ciepła. Na pozostałym obszarze kraju zdecydowanie cieplej. Polska centralna te temperatury na poziomie 7-8 stopni Celsjusza. Podobne wartości temperatury w Polsce wschodniej. W Wigilię najcieplej będzie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Tutaj termometry pokażą nawet do 10 stopni powyżej zera.

Dzisiejszy dzień upłynie w Polsce pod znakiem wietrznej pogody. Najsilniejszego wiatry spodziewamy się dziś w pasie Polski centralnej i północnej. W tych regionach wiatr wiał będzie z prędkością do 60 km/h. Słabiej wiało będzie na południu, ale i tutaj wiatr będzie odczuwalny. Od jutra ochłodzenie w Polsce. Lokalnie jest szansa na pojawienie się zimowych krajobrazów. O tym jednak w kolejnych wpisach. Tymczasem życzymy dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze. Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Mimo wszystko.