Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda we wtorek. Cieplej. Bez opadów. Burze nie wystąpią

Pogoda na wtorek


We wtorek Polska dostawać się zacznie pod wpływ cieplejszych mas powietrza z południowego zachodu Europy. Temperatura we wtorek w Polsce nie będzie jeszcze wysoka, lecz z każdą godziną będzie cieplej. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wreszcie przekroczą 10 stopni Celsjusza.

Temperatura we wtorek

Najcieplej we wtorek w Polsce będzie na południowym zachodzie. Tam, w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wzrosną do nawet 13 stopni. W pasie od Szczecina po Rzeszów będzie 10-11 stopni powyżej zera. Najchłodniej we wtorek w Polsce będzie na Podlasiu, gdzie niestety słupki rtęci nie powędrują powyżej 10 stopni. Tutaj tylko 7-9 stopni.

Deszcz w Polsce we wtorek

Wtorek nie przyniesie opadów atmosferycznych w Polsce. W wielu regionach kraju istnieją duże szanse na rozpogodzenia. Duże szanse na słońce mają we wtorek mieszkańcy Polski południowej i centralnej. Trochę chmur w dzień pojawić się może na północy kraju. Jednak chmury te nie powinny przynieść we wtorek opadów nad Polską. Co oczywiste, burze również w Polsce nie będą występowały. Po wschodzie słońca w wielu miejscach zaczną zanikać mgły.

Na zachodzie i południu Polski mocniej powieje wiatr. W górach nie możemy wykluczyć ciepłego wiatru halnego. Na południu Polski wiać może dość mocno, nawet do 70 km/h. W Polsce zachodniej wiatr wiał będzie z prędkością około 50 km/h. Na wschodzie we wtorek wiatr będzie ledwo odczuwalny.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk